Buradasınız
Ana Sayfa > Genel > EN BAŞARILI YENİDEN ÇEVRİM 5 KÜLT KORKU FİLMİ

EN BAŞARILI YENİDEN ÇEVRİM 5 KÜLT KORKU FİLMİ

Her ülkede teen slasher türü filmlerin büyük hayranları vardır.Ama bu hayranlar bir avuçtan fazla değildir.Yine de zamanında bir çok insanı korkutmuş olan ve günümüzde yeniden çekilen 5 kült korku filmini sizlerle paylaşıyoruz.Özellikle aralarından teen slasher denebilecek 5 tanesini seçtim. Gençleri rüyasında öldüren Freddy Krueger’dan tutun beyzbol maskeli Jason’a,katil bebek Chucky’den tutun Pinhead’e kadar detaylıca inceliyoruz.İyi okumalar.

13.Cuma – (Friday the 13th)

Beyzbol maskeli katilimiz Jason,gençlerin bir numaralı düşmanı başlarda sadece kendi bölgesinde ki göle gelenleri öldüren bu katil kahramanımız daha sonra ki filmlerde kendini aşıp şehrede inmiştir.
Yeniden çekilen filmde baş kahraman Jared Padalecki’yi Supernatural dizisinden tanıyoruz.Tanınmış simayı oynatmaları iyi olmuş.Ama oyunculuk biraz havada eski çekimlerde korku  daha baskın.Yinede bu çevrimi izlemeyenlere Kristal Gölü katilimiz Jason musallat olsun diyelim ve susalım.

13.cuma yeni13-Cuma-Sezon-2-1281164983

13.Cuma serisinin genel özeti ;
Jason’ın annesi Pamela Voorhes ilk filmin, Jason Voorhees ise devam filmlerinin katilidir. Kristal göle gelen gençleri öldürmektedir. Sebebi ise ilk filmde annesinin oğlunun intikamını almak istemesi ve oğlunun kamp gölünde boğulması suçunu kamp çalışanlarına yüklemesi, devam filminde ise ilk filmde öldürülen annenin intikamını almak için Jason’ın kamp ziyaretçilerini öldürmesidir.
(http://tr.wikipedia.org/wiki/13._Cuma)

Elm Sokağında Kabus – (A Nightmare on Elm Street)

Çocukluğumda en çok yaygara çıkaran filmler arasında olan Elm Sokağı, daha dün gibi hatırlarım tv kanallarının gece 1 den sonra verdiği bu seriyi.Tam olarak neden korkulduğunu o zaman anlamamıştım hala anlamam.

elm-sokaginda-kabus-2010-1404745492Elm-Sokaginda-Kabus-I-1296680498Freddy-Jasona-Karsi

İnanılmaz bir hayal gücü ile katil ile aranızda duygusal anlamda ilginç bir bağ kuran senaryosu vardır.O kişi katildir ve siz onun işini yapmasını beklersiniz peki bu normal mi ? Çok fazla böyle filmler izlemesek iyi olacak sanırım.Freddy abimize selamlar…

Teksas Katliamı – (The Texas Chain Saw Massacre)

The-Texas-Chain-Saw-Massacre-1280859779teksas-katliami-3d-1389960055Teksas-Katliami-Baslangic

Teksas Katliamı gerçek olaylardan esinlediği için zamanında çok fazla ilgi görmüştür. En kötü çevrim ödülüne layık olmasına rağmen yine de IMDb tarafından sevilen bir film olmuştur.Aynı zamanda bizimde ilk beşimize girmiştir. Leatherface ‘ e ve ailesine hürmetlerimizi sunuyoruz.

 Chucky’nin Laneti- (Curse Of Chucky)

chuckynin-laneti-1380307870Chuckynin-Gelinichucky1

Bu psikopat katil bebeği bilmeyen yoktur.İlk filmler son filmlere nazaran daha güzeldir.Ama çevrimlerine ilk filmlerden kötü demek olmaz.Bu psikopat bebeğimizi seviyorsanız izlersiniz.Benim favorim Chucky’nin Gelinidir.

Hellraiser

HellraisereneskiHellraiser-9

Son filmini izlemek zaman kaybıdır diyebilirim.Ama ilk filmlerden dolayı listeye girmeye hak kazanan bir seridir.Serinin en ses getiren karakteri kuşkusuz Pinhead , bize cehennemin tüm acılarını tattırır.İlk filminde tasvir edilen cehennemin o kadar gerçekçi görünmesi beni çok şaşırtmıştı.Elbette öyle bir yer var mı bilmiyoruz ama varsa bu filmdeki gibi olma olasılığı yüksek diye düşünüyorum.

 

Okumanız önerilir ;

http://www.sinemalar.com/liste/10-kult-korku-filmi
http://sinema.mynet.com/fotoanaliz/yeniden-cevrilmis-en-iyi-50-film/21/61
http://fotogaleri.ntvmsnbc.com/yeniden-cekilmesi-iyi-olan-50-film.html?position=60

Paylaşmak mı istedin?Share on Facebook0Tweet about this on Twitter

Yorumun Varsa Sessiz Kalma

Top