Buradasınız
Ana Sayfa > Eğlence > Yeni Yıl Denince Akla Gelen 10 Şey

Yeni Yıl Denince Akla Gelen 10 Şey

Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi

Belki şans bu yıl yüzümüze güler umuduyla hangimiz bir kere olsun bilet alıp girmedik ki yeni yıl? Hayali bile güzel yeni yıla trilyoner olarak girmenin  ama  ne var ki  gönlümüz amoritye talim.

zengin-olmak-buyuk

 

“Seneye görüşürüz!” Espirisi

İllaki arkadaşlarınızdan biri  bu iğrenç espiriyi yapıcak. Yapmayın şunu artık gözünüzü seviyim!

Screen Shot 2014-12-26 at 21.45.04

 

Yılbaşı Gecelerinin Vazgeçilmezi Tombala

Yılbaşıyla okadar özdeşleşmiş bir oyun ki o gece oynanıp bir daha bir sene boyunca yüzüne bakılmayan kartlar topluluğu desek yerinde olucak. Bilmiyorum hala oynayanlar var mı ama çocukluğumuzdan beri bildiğimiz en güzel yılbaşı klişelerinden.

images

 

Victoria’s Secret Yılbaşı Defilesi

Erkekleri geçtim, kadınları bile ekran başına toplayan o meşhur defile.

victorias-se-004728B1

 

Kırmızı İç Çamaşırı

Yılbaşının vazgeçilmez klişelerinden kırmızı iç çamaşırı. Kendimiz giymekle kaymıyoruz. Eşe,dosta herkese verilen en spesifik yılbaşı hediyesi. Peki kırmızı iç çamaşırı gerçekten uğur getiriyor mu? Peki bu kırmızı iç çamaşırı hikayesinin nasıl başladığını biliyor musunuz? Aslında herşey 1956 yılında iflas eden Amerikalı iç çamaşırı satıcısı Henry George’un başının altından çıktı. George, kırmızı külotları satmak için bir strateji geliştirdi. Yılbaşından bir hafta önce üç yıldır satamadığı kırmızı külotları yakın çevresindeki kadınlara hediye ederek, bunun onlara şans getireceğini söyledi. 31 Aralık günü George’un deposunda kalan kırmızı iç çamaşırlarının hepsi tükenirken, kırmızı külotların şans getireceği kulaktan kulağa yayıldı ve gelenek haline geldi.

fft20_mf5119820

 

Taksimden Yılbaşı Taciz Manzaraları

Her 1 Ocak’ta mutlaka duyduğumuz klasikleşen haber. Kutlama nasıl yapılır bilmiyoruz. İçkinin etksi, yılbaşı heycanı, abazalık derken böyle çirkin çirkin haberlerle yeni yıl merhaba diyoruz. Nerde çokluk orda bokluk zaten oturun evinizde paşalar gibi.

images (1)

 

Yılbaşı Ağacı

Klasikleşen bir yılbaşı geneliği daha. Her yılbaşının vazgeçilmezi olan çam ağaçları 31 Aralıktan nerdeyse 1 ay önce kurulmaya başlıyor. Çam ağacı gibi hep yeşil kalan ağaçlar (evergreen) ölümsüzlüğü, sonsuzluğu ve bereketi temsil ettikleri için yeni yılın bereketli gelmesi umuduyla yılbaşıyla özdeşleşmiştir.

images (2)

Yılbaşında Dansöz Seyretmek

Eskiden yılbaşı gecelerinin klişelerinden olsada günümüzde yerini Victora’s Secret Defilesine bırakmıştır.

2mes3nb

Hediye Çekilişi

İlkokulda herkes birbirine hediye almak zorunda kalmasın diye hocalara tarafından yapılan, sadece bir kişiye alsın aynı zamanda kimse hediyesiz kalmasın diye düşünülmüş ve artık klasikleşmiş bir yılbaşı eylemidir.

sevdiklerinize-dogum-gunu-hediye-onerileri

İçki içmek

Eğlencelerin vazgeçilmezi olan alkol. Tabiki ertesi gün tatil olduğu için deliler gibi içip ertesi gün baş ağrısından mide bulantısından ölmektir. Siz siz olun ağzınızla için.

x-yilbasi-alkol05

 

Paylaşmak mı istedin?Share on Facebook6Tweet about this on Twitter

Yorumun Varsa Sessiz Kalma

Top