Buradasınız
Ana Sayfa > Spor > Basketbol > Başaramadık Türkiye 53:76 Fransa – Eurobasket 2015

Başaramadık Türkiye 53:76 Fransa – Eurobasket 2015

2015 Avrupa Basketbol Şampiyonası 2. tur maçında Lille’deyiz.
27.500 biletin tamamının satıldığı Lille’de maç başlamak üzere. Fransız seyirciler inanılmaz bir sesle tezahürat yapıyorlar. Haydi Türkiye…

İlk Çeyrek Sonucu : Türkiye 18-17 Fransa
İlk çeyrekte son üç dakikaya giriyoruz. Milliler maça güzel başlasada iki basit top kaybı yüzünden 17-10 Fransa önde.
Alan savunmamız etkili oluyor. İlk çeyreği 18-17 önde tamamlıyoruz. Fransa’nın temposu artmaz ise Türkiye sahada daha etkili olacaktır.

İkinci Çeyrek Sonucu : Türkiye 36-26 Fransa
İkinci çeyrek başlarında savunmamız hala etkili. Kenardan gelen oyuncularımız ile katkı sağlarsak maçı önde götürebiliriz. Cedi daha kendini gösteremedi. Çeyrek bitimine beş dakika kala 25-22 öndeyiz. Son üç dakika kala Fransa maça bizden daha fazla asılıyor ve devre 36-26 Fransa üstünlüğünde bitiyor.

Devre arası yorum;
İlk yarı yapmış olduğumuz savunma ile devam etmeliydik fakat ilk beşimizi uzun bir süre oynatamadık. Fransız oyuncular altı kere topumuzu çaldılar ve hızlı hücumla sayı buldular. Kenardan gelen oyuncularımız ilk beşimizin uyumunu yakalayamaması ve sayı bulamamamız yüzünden 10 sayı geride son devreye giriyoruz.

Üçüncü Çeyrek Sonucu : Türkiye 40-59 Fransa
Potanın içindeki topu çıkarmaları üzere sayıyı bize vermeyen hakemler Ergin Ataman’a teknik faul çaldılar. Son beş dakikaya girerken Fransa 49-38 önde götürüyor. Son üç dakika kontrol bizden çıkıyor ve maç sertleşiyor. Fark 19 sayı Fransa 59-40 önde.

Son Çeyrek :
Altı dk kala takıma bütün gençleri alıyoruz. 66-44 Fransa önde. Maçın bitimine son beş dakika kala iki tarafta maçı bitirmiş gibi.

Maç Sonucu: Türkiye 53-76 Fransa

Fransa çeyrek finalde Letonya ile eşleşiyor.

Paylaşmak mı istedin?Share on Facebook0Tweet about this on Twitter

Yorumun Varsa Sessiz Kalma

Top