Buradasınız
Ana Sayfa > Eleştiri > TOPLUMU UYUTAN 5 ŞEY

TOPLUMU UYUTAN 5 ŞEY

1.HEP AYNI SENARYO VE AYNI OYUNCULARLA ÇEKİLEN DİZİLERİMİZ

Nasıl oluyor da bu dizilere tahammül ediyoruz hala anlamış değilim.Her bölüm mü kötü olur arkadaş.Birkaç istisna dışında bütün dizilerimiz kötü,anlamsız ve bir o kadarda toplumu uyutuyor.

Birkaç örnek olarak jenerik müziği sözlerini paylaşalım.

taksici solla biraz acelem var benim 
geç kalmayı istemem hizmet beklerim 

Bambaşka bir şehir var arka sokaklarda 
Hüzünler, mutluluklar yaşanır bir arada 

“Döner mi deli dünya
Ooofff oooofff mucizeler uğrar mı bir gün arka sıralara 

Ceketime diktiler düğmeler 
Kollarıma bastı döğmeler 
Adınıda yazdım alnıma 
Tövbeler olsun tövbeler 

breakingbadjesse

 

2.FUTBOL MAÇLARI VE BİTMEK BİLMEYEN HOLİGANLIK
Tamam insanın doğasında taraf tutmak var anlıyorum ama bu kadar olmamalı.Savaş çıksa maçtan sonra öğreneceğiz.Kıyamete bir gün kalsa bile derbi izleyecek olan bir toplumuz kabul edelim.

derbi

 

3.SOSYAL MEDYA
Biz maddemadde ekibi olarak sosyal medya sitelerini gerekli amaçlar için kullandığımızı düşünüyoruz.Fakat öyle sayfalar öyle gruplar var ki toplumu uyutmakla kalmayıp yanlış bilgilenmelere yol açıyor.Facebook’ta ölmeyen sanatçıyı öldürür , suçsuz olan ülkeye roket atarız.Sosyal medyada listemizin üçüncü sırasını hak ediyor.

facebook-6181

4.BAĞIMLILIK YARATAN İNTERNET OYUNLAR
Her gencin biraz bile olsa zamanını harcadığı sonu olmayan oyunlardan bahsediyorum.Para yatırmaktan hırstan ölmeye kadar her şeyin başı bu oyunlar.Boşa giden paralara mı üzülelim yoksa zamanımıza mı ? Tuvaleti ve yemeğinizi de bilgisayarınızın yanına getirsek fena olmaz biliyorum saklamayın. Bu yazıyı okuyan ve arka planda açık olan oyunu açık olanlara söylüyorum. Heyyyy günde 1 saat yeterli 🙂

slowinternet

5.SBS,YGS,LYS,KPSS VB. SINAVLAR
 Ne oldu ? Şaşırmayın dediğimin arkasındayım.Bu sınavların ne bir işe yaradığını düşünüyorum ne de işini gerçekten anlayan öğrencileri yerleştirdiğine.Aynı zamanda bütün bir topluma para harcatan ve hayatta bunlardan daha önemli şeyler yokmuş gibi uyutulan bir toplum yarattığını düşünüyorum.Alternatif bir çok sistemin geliştirilebilecek olduğuna ve uyduruk bile olsa bundan iyi olacağına inancım sonsuz.

sınavv

 

 

Paylaşmak mı istedin?Share on Facebook9Tweet about this on Twitter

Yorumun Varsa Sessiz Kalma

Top