Buradasınız
Ana Sayfa > Genel > SICAKTA RAHAT BİR UYKU UYUYABİLMENİN 10 YOLU

SICAKTA RAHAT BİR UYKU UYUYABİLMENİN 10 YOLU

1. Uyumadan önce mutlaka duş alın. Uzmanlara göre ideal bir uyku uyumak için vücut ısısının yarım derce daha düşük olması gerekmektedir. Alacağınız duş rahatça uykuya dalmanızı sağlayacaktır.

duş4

2. Odanızda küçükte olsa bir vantilatör bulundurun. Elektirikler kesilmediği sürece, vücut ısınızı düşük tutarak rahat bir uyku çekmenize yardımcı olacaktır.

44975ac9431c0005638bda3859e5e6c2_k

 3. Pikeler buzdolabına. Eğer üstünüzü örterek uyuyorsanız, uyumadan önce soğuttuğunuz pikenizle rahatça uykuya dalabilirsiniz.

evim-beyaz-by-vns--23-9739.

4. Koyunları sayın. Uykunuz bir türlü gelmiyor ve derin düşünceler yatakta bir sağ, bir sola dönmenize neden oluyorsa hayırlı uğurlu olsun. O uyku hiç gelmeyecek demektir. Böyle durumlar, sıcakla da birleştimi fazlasıyla çekilmez oluyor. Derin düşüncelerden kurtulmak için yapabileceğiniz en güzel şey koyunları saymak.

sheep

  5. Alt katta uyuyun. Eviniz çok katlı ise en alt katta uyumayı tercih edin. Isınan hava yükseldiği için alt katlar, üst katlara göre her zaman daha serindir.

008

  6. Melisa çayı için. Melisa çayının sinir sistemini gevşetici ve uyku problemlerinde rahatlatıcı etkisi vardır.

melisa-cayi-nelere-iyi-gelir

  7. Soğutucu yastık kullanın. Araştırmacılara göre soğutucu jelli yastıklarla yaz aylarında daha sağlıklı bir uyku uyuyabilirsiniz.

625749p

 8. Bir bardak süt için. Gece uymadan önce içilen süt, vücuta laktik asit alınımını sağladığı için uyku verici özelliği vardır.

sut

9. Geç saate yemek yemeyin. Geç saatlerde yediğiniz yemekler midenizi rahatsız ederek uyumanıza engeller olur.

akşam-atıştırması-1024x640

 10. Klima taktırın. Klimanız varsa zaten uyurken sıcaktan şikayet etmenize gerek yok demektir.

NOT: Klimanızı soğuk moduna değilde nem alma moduna ayarlarsanız hem odanız daha sağlık bir şekilde soğur, hemde elektirik faturanız daha az gelmiş olur.

download

Paylaşmak mı istedin?Share on Facebook0Tweet about this on Twitter

Yorumun Varsa Sessiz Kalma

Top