Buradasınız
Ana Sayfa > Genel > İzlenmesi Tavsiye Edilen Filmler 2

İzlenmesi Tavsiye Edilen Filmler 2

Sizde benim gibi film izlemekten hoşlanıyorsanız  sizin için hazırladığım filmlere bir göz atın ama şiddetle izlemenizi tavsiye ediyorum.

1. Galaksinin Koruyucuları- Guardians Of The Galaxy

guardians-of-the-galaxy

Kendisine Star-Lord lakabını takan maceracı Peter Quill, esrarengiz bir küreyi çalınca güçlü, hırslı ve ihtiraslı bir kötü adam olan Ronan’la başı derde girer. Ronan’ın tek amacı küreyi ele geçirmektir ve bu hayali tüm evreni tehdit altına alabilir. Quill, ondan kurtulmak isterken bir anda kendisini birbiriyle hiçbir ilgisi olmayan uyumsuz bir ekibin içerisinde bulur; tehlikeyi yok etmek isteyen Star-Lord, silahlı bir rakun olan Roket, Rakun’un  yoldaşı olan ağaç kılıklı Groot, ölümcül yeşil kadın Gamora ve gözünü intikam hırsı bürümüş Yokedici Drax ile işbirliği içerisine girer. Galaksinin Koruyucuları olarak anılan bu beşli, evren için gerçekten tehlike arz eden bu kürenin gücüne ve peşindeki düşmanlarına karşı ne yapacaktır?
Marvel’ın “Guardians Of The Galaxy” adlı çizgi romanından uyarlanan filmin yönetmenliğini Slither ve Super filmlerinin yönetmeni James Gunn üstlenirken başrol ve seslendirme kadrosunda Chris Pratt, Vin Diesel, Bradley Cooper ve Zoe Saldana gibi isimler bulunuyor.

2.Günah Şehri :Uğruna Öldürülecek Kadın – Sin City 2

Sin-City-2-Will-Reveal-Tarantinos-The-Hateful-Eight-Trailer

 

Günah Şehri’nin zifiri karanlık gecelerinden birinde Dwight McCarty ile karşılaşırız. Dwight işleri nasıl berbat ettiğini düşürken ‘hayat’ adını verdiği gri ve hissiz cehennemden kaçıp sıfırdan başlayabilmek için her şeye hazır gibidir. Bilmediği şey ise pek yakında tek aşkı Ava’nın çıkıp gelecek olmasıdır… Zamanında kalbini fazlasıyla kıran güzeller güzeli Ava, sonrasında cani milyarder Damien Lord ile evlenmiş, şimdiyse kocasından ve koruması Manute’dan kurtulmak için Dwight’ın yardımına muhtaç kalmıştır. Dwight belalarla dolu bu şehirde kimseye güvenmemesi gerektiğini unutur ve Ava’ya yardım etmek için kendini tehlikeli bir oyunun ortasına atar. Bu esnada şehrin diğer köşelerinde de karanlık yeniden uyanışa geçmiştir…
Frank Miller’ın grafik romanından sinemaya uyarlanarak büyük sükse yaratan Sin City’nin yıllardır merakla beklenen devam filmi sonunda izleyiciyle buluşuyor. Frank Miller’ın senaryosunu yazdığı ve Robert Rodriguez’le birlikte yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Josh Brolin, Eva Green, Jessica Alba, Mickey Rourke, Bruce Willis ve Joseph Gordon-Levitt gibi isimler bulunuyor.

 

 

3.Yargıç – The Judge

the-judge-2014

Robert Downey Jr’ın uzak olduğu bir tür olan drama türünde yer almasıyla birlikte, oyuncunun sevenleri de farklı bir beklenti içine girdi diyebiliriz. Yargıç The Judge filminde başroldeki karakterimiz avukat Hank (Robert Downey Jr) genellikle azılı suçlulara avukatlık yapan karakteri itibariyle vurdum duymaz bir tip olarak filmde kendini göstermekte. Akabinde gelişen olaylar sonucunda Hank bir gün annesinin ölümü ile sarsılır ve doğduğu yere doğru yola çıkar fakat bir sorun vardır. Hayatta olan babasıyla ciddi ailevi sorunlar içinde olan Hank, babasının da bir cinayet ile suçlanmasıyla birlikte kendisini karmaşık olaylar dizesinin içinde bulur.

Oscar ödüllü Robert Duvall ve Robert Downey Jr‘ın başrolde yer aldığı, Yargıç The Judgefilmi türü itibariyle 2014 senesine damgasını vuracak güzel filmlerden birisi olacağını söyleyebiliriz. Keza Robert Downey Jr en sevdiğimiz genç oyuncular arasında yer almakta. Özellikle Marvelyapımlarında kendisinden sıkça söz ettiren Robert Downey Jr Oscar adaylığı ile birlikte bu film sonunda Oscar ödülünü kazanacak gibi.

 

Bonus : 2015’de Beklenen Filmler

1.Hızlı ve  Öfkeli 7 –  Vizyon Tarihi 03.04.2015

Tüm hızıyla devam eden Fast & Furious serisinin 7.Bölümü  2014 yılında yapımı tamamlanacaktı Paul Walker’ın Ölümünden sonra Film bir sonraki  yıla ertelendi.Fast & Furious serisinin  son filminde yeni isimlerle karşılaşıyoruz. Serinin altıncı filminde yaşanan olayların ardından devam eden filmde Jason Statham tarafından canlandırılan Ian Shaw karakterinin intikam mücadelesine tanık oluyoruz.
Filmin yönetmen koltuğunda sürpriz bir isim olarak James Wan bulunuyor. Genç yönetmen daha önce Saw veInsidious gibi önemli filmlere imza atmıştı.

2.Yenilmezler :Ultron Çağı – Vizyon  Tarihi  01.05.2015

İlk filmin başarısının ardından ikinci film için kolları sıvayan Avengers ekibi bu filme bütün kahramanları dahil ediyor; bu kez Thor, Iron Man, Kaptan Amerika ve Hulk’ın yanısıra Hawkeye, Nick Fury ve Black Widow da maceraya katılıp sürprizini koruyan beklenmeyen düşmanlara karşı savaşıyor. Bu kez hiç olmadığı kadar aksiyonlu bir macerayı vadeden film, her bir kahramanın kişisel yaşamına ve aralarındaki ilişkilere vurgu yapmayı hedefliyor. Iron Man, barışın sağlanması için bekletilen bir sistemi yeniden başlatmak ister fakat işler hiç de umduğu gibi gitmez. Bunun üzerine Thor, Kaptan Amerika, Hulk, Nick Fury, Black Widow ve Hawkeye yeniden bir araya gelir. Ultron adıyla bilinen James Spader ise bütün acımasızlığıyla ilerlemekte ve insanoğlunun soyunu tüketmek için korkunç planlar peşindedir. Yenilmezler bir araya gelip savaş başladığında, yeni gizemli karakterler ve gizli ittifaklarla gerilimin dozu iyice artar.
Yönetmen koltuğunda tekrar Joss Whedon bulunurken, başrollere Jeremy Renner, Scarlett Johansson ve Samuel L. Jackson gibi üç yeni isim katılıyor.

Paylaşmak mı istedin?Share on Facebook30Tweet about this on Twitter

Yorumun Varsa Sessiz Kalma

Top