Buradasınız
Ana Sayfa > Genel > İkinci Bölüm – İstanbul Devlet Tiyatrosu

İkinci Bölüm – İstanbul Devlet Tiyatrosu

13 Ocakta seyrettiğimiz bu tiyatronun oldukça keyifli olduğunu söylemek isterim.. İlişkilerdeki açmazları yalın bir dille anlatıkları tiyatroda, başrol oyuncularımız yaşadıkları talihsizlikler sonucunda birbirlerini aracı insanlar sayesinde buluyorlar.

ıkınci

Bayan başrol oyuncusu Ayçin İnci 2003 den beri dizilerde de rol almış ünlü bir oyuncu. İkinci sezon tiyatrosunda uzun bir evliliğin ardından eşinden yeni ayrılmış Jennie karakterini canlandırıyor.

Erkek başrol oyuncusu Şahin Çelik’te  tiyatro aktörlüğünün yanı sıra meslek hayatı boyunca sinema, televizyon ve seslendirme çalışmaları yapmıştır. İkinci sezon tiyatrosunda eşi vefat etmiş ve bu ölümden derin psikolojik travma yaşayan George karakterini canlandırıyor.

 

ikinvh2

Mustafa Lebib Gökhan ise Diyarbakır Devlet Tiyatrosunun müdürü, oyun yönetmeni ve aynı zamanda oyuncudur. George’un erkek kardeşini oynayan evliliğinde problemler yaşayan Leo karakteriyle karşımızda.

Veda Yurtsever İpek’de dizi ve filmlerde oynayan, hatta şuan Kırgın Çiçekler TV dizisinde Canan rolünde, birçok tiyatroda da rol almış bir oyuncudur. Jennie’nin yakın arkadaşı Faye rolünde ve evliliğinin monotonluğundan şikayetçi bir kadın.

 

bir-neil-simon-surprizi-ikinci-bolum-4

 

Bu oyunun, dört evlilik yapmış olan Neil Simon’un ikinci evliliğini yaptığı Marsha Mason’la yaşadıklarından yola çıkarak yazılmış gerçek bir hikâyeye dayandığını da yazı için yaptığım arastırmadan ögrendim.

 

 

 

Kendilerini toparlamaya çalışırken tanışma ve ardından yaşadıkları hızlı gelişen mutlu birliktelik, geçmişin izlerini silmiş midir?

İlişkilerde yaşanan duygusal çöküşler onların hayatlarına yeni bir yön verebilecek mi?

Evliliklerinde mutluluğu bulamayanlar için başka arayışlara girmek ne kadar doğru?

Bu soruların yazara göre cevabının akıcı bir sunumla anlatıldığı bu tiyatroyu izlemenizi tavsiye ederim.

Hala Cevahir 1-2 salonunda oynandığını belirtelim…

Yazan : NEİL SİMON | Çeviren : CEMİL BÜYÜKUTKU | Yöneten : HİDAYET ERDİNÇ

Paylaşmak mı istedin?Share on Facebook0Tweet about this on Twitter

Yorumun Varsa Sessiz Kalma

Top