Buradasınız
Ana Sayfa > Eleştiri > Film Eleştiri – “Mihrez: Cin Padişahı”

Film Eleştiri – “Mihrez: Cin Padişahı”

Biz Elm Sokağı Kabusu, 13.Cuma vb. seriler ile büyüyen çocuklardık. Korkmazdık belki ama severdik. Karakterleri taklit eder onların bakış açısından olaylara bakabilirdik. Gerilmemizin sebebi işte buydu. Peki Türk Sineması bunu ne kadar başarabiliyor ? Bu soruya cevabımı kendi perspektifimden başka bir yazıda bahsedeceğim.

17 Nisan 2015 tarihinde vizyona giren Mihrez : Cin Padişahı filmine fragmanını izlemediğim için büyük bir umutla gitmiştim. Filmi izledikten sonra verdiğim parayı düşünür oldum. İlk kısmından sonra acaba çıkıp gitsem mi diye düşünür oldum. Oyunculuklar gerçek anlamda vasat ve senaryonun işlenişinde bir problem var gibiydi. Filmden sonra kesinlikle ağır eleştiri hakeden bir film olduğu ve bu yazıyı yazacağıma söz vermiştim kendime. Oyunculukları bırakalım efektler bile çok kötüydü. Bazı kısımlarda düzelir gibi oldu ama genel anlamda başarısız bir görselliğe sahip. Filmin ikinci kısmı, birinci kısma nazaran kat be kat daha iyiydi. Ama bu bile filme olan bakışımı değiştirmedi.

Ses ve müzikler berbat ötesiydi. Bu filmi çekenler hiç mi diğer korku filmlerini izlememişler anlamış değilim. Aç bir Siccin bir Dabbe izle yine bu kadar kötü müzikler ve sesler seçmezsin. Kimse “kardeşim buraya bu müzik konur mu ?” dememiş, biz diyoruz.

EKSİLER:
1.Oyunculuk seçimi
2.Grafikler
3.Ses ve Müzikler
4.Kamera Açıları
5.Haddinden fazla uzun
ARTILAR:
1.Cin modellemesi yapılmış(yaratık gibi)
2.Senaryo ve filmin sonu güzel

 

Filmin Fragmanı ;
Filmden sonra fragmanını izledim. Yorum sizin…

 

 

Paylaşmak mı istedin?Share on Facebook10Tweet about this on Twitter

Yorumun Varsa Sessiz Kalma

Top