Buradasınız
Ana Sayfa > Eleştiri > Film Eleştiri – Kolpaçino 3.Devre

Film Eleştiri – Kolpaçino 3.Devre

kolpacino3Vizyon Tarihi 11.03.2016

 

Kolpaçino 3. Devre adlı filme cumartesi günü gittim. Özellikle eleştiri adı altında size sunmak istiyorum çünkü eleştiri diyince akla kötü şeyler geliyor, bu film içinde gelmelidir, bir film olarak sayıyorsanız.

Çok fazla film izlediğimi düşündüğüm için buraya yazacağım şeylerin haklarını kendimde buluyorum. Özellikle Türk komedi ve mizahıyla kıyas yaptığımda solda sıfır kalan bir filmdir. Örnek vererek konuşursak bu iki hafta içinde vizyona giren Osman Pazarlama ve Kızma Birader adlı bu iki filmide sinemada izledim fakat eleştirini yapmak gereği duymadım. Bu iki filminde kalitesi ve mizahı çok sağlam olmamasına rağmen Kolpaçino 3 adlı bu filme on basacak zekada yazılmışlar.

Size bir sorum var ? Mizah diyince aklınıza sürekli küfür, sürekli cinsellik ve sürekli kaba kuvvet mi geliyor ? Eğer bunlar gelmiyorsa sizde bendensiniz çünkü izleyeceğiniz ve belkide izleyip sürekli güldüğümüz bu filmi tekrar değerlendirdiğimizde bu üç unsurdan başka bir şey yok “cinsellik”, “küfür”, “kavga”.

Eğer ben küfrede gülerim, kadınların kalçasına bakan 70 yaşındaki bir adamın tipinede gülerim, kolları kesilen bir adamada gülerim diyorsanız bu film tam sizlik. Ama lütfen çocuklarınızı götürmeyin. Sinema salonuna ailesiyle gelen insanlar gördüm. Küçücük çocuklar acaba benim utandığım bazı sahnelerden ne anladılar. Afedersiniz ama bir insanın pisliğini yemek esprisini nasıl çocuklarınıza anlatırsınız ? Ya da yanaktan makas alan birinin üstüne benzin döküp yakan bir adam gören çocuğunuz bunu nasıl anlar ?

Tek cümle ile söylüyorum. “Utanmıyor musunuz be kardeşim”.

EKSİLER:
1. Kamera açıları ve çekim.
2. Diyaloglar
3. Küfür
4. Cinsellik, kadınlara hakaret içeren davranış
5. Şiddet içeriyor.
6. Aşırı kopuk senaryo.
ARTILAR:
1. Erkan Petekkaya’nın piskopat mafya babası perfonması güzel.
Eğer komedi filmi değilde The Godfather’ı yeniden çekseymiş bu eleştirim çok olumlu olurdu.
Ama senin gibi bir adam neden böyle bir film çeker anlamam.

Filmin Fragmanı

Paylaşmak mı istedin?Share on Facebook0Tweet about this on Twitter

Yorumun Varsa Sessiz Kalma

Top