Buradasınız
Ana Sayfa > Eğlence > En Sevdiğimiz 15 Kötü Sinema Karakteri

En Sevdiğimiz 15 Kötü Sinema Karakteri

Korku filmi severler bilirler. Bazı kötü karakterler kendilerini öyle sevdirir ki yaptıklarını düşünmez sadece seversiniz. Bu yazıyı okumadan önce yazdığım filmlere harcadığım süreyi merak ettim ve hesapladım. Bu yazıda ki filmler toplam 71 adet yapıyor. Elm Sokağı ve Hellraiser serisinin aynı zamanda Halloween serisinin ihmal ettiğim fimleri hariç. Her biri 90 dk olsa 5 gün boyunca yemeden içmeden izlerseniz bu listeyi tamamlamış olursunuz.
İşte bu karakterler ve filmleri ;

 

Freddy Krueger – Elm Sokağı Kabusu
Elm Sokağında Kabus adlı serinin baş karakteri olan Freddy fantastik korku film listelerinin hep ilk sıralarındadır. Özellikle kendi bilediği parmak bıçakları ile ünlüdür. Freddy Krueger hiçbir filmde ölmez.
Karakterin orjinal serisinin haricinde çekilmiş en sevdiğim filmi Freddy Jason’a Karşı’dır. Birçok yeni çekilen filme karşın 2010’da çekilen yeni Elm Sokağı filminide sevdim. Bu filmi sevmemde Rooney Mara’nın etkisi büyük olmuş olabilir. Tek eleştirim eski Freddy daha yakışıklıydı.

jason
Jason Voorhees – 13.Cuma
 Jason Voorhees diyince akla ilk gelen Kristal Gölü’dür. Jason çocukken bu gölde boğulmuştur. Ve gelecekte ise intikamını almak için geri gelecektir. Karakteri korkunç yapan en büyük özelliği hiçbir filmde ölmemesidir. Freddy’mi daha güçlü Jason’mı derseniz izlemeniz gereken film –> Freddy Jason’a Karşı

 

michealmyers
Micheal Myers – Cadılar Bayramı
Kız kardeşini bile öldürebilecek düzeyde bir piskopattır Myers. Cadılar Bayramı’nı kutlamamak için bir sebeptir. Slasher türündeki filmlerin çoğuna ilham kaynağı olduğu bir gerçektir. Mutfak bıçağından kimse kurtulamaz.

 

derisurat
Leatherface (Deri Surat) – Teksas Testere Katliamı
 Bakmayın insanları öldürüp yüzlerini aldığına kendisi aslında iyi bir yaratık insandır. Tek suçu doğuştan zeka geriliği olması. Akrabalarını çok sever  ve onları kendi gazabı dahil olmak üzere ölümüne korur.

 

john kramer
Jigsaw Killer – Testere
 Listemizin en zeki adamlarından birine geliyoruz nam-ı diğer Jigsaw. Temel olarak insanların kendi hayatlarına ve başkalarının hayatlarına değer vermemesinden yakınır ve onları ya organları kopana kadar ya da ölene kadar tuzaklara sokar. Bu tuzaklar inanılmaz zeka ürünü makinelerden oluşur. Kendisinin bilgisayar oyunuda vardır ilk bölümden öldüğümüz 🙂 Lafın kısası bence bu listenin en güzel düşünülmüş karakteri ve filmidir.

 

jarednomak
Jared Nomak – Blade II
 Buna benzer yazılar okuduğum diğer sitelerde rastlamadığım bir karakterdir. Küçüklüğümden beri izlediğim vampir filmlerinin en iyi olduğunu düşündüğüm Blade serisinin ikinci filminde yer alır. Bu vampir genetik olarak diğer vampirlerden farklıdır. Kendi türü olanları da yiyebilir ve beyni ölse bile vücudu yaşamaya devam eder. İnanılmaz gücü vardır. Bütün bir vampir krallığını yok etmesiyle de bilinir. Bence üç filmin en iyi vampir karakteridir.

 

wolfcreek
Mick Taylor – Wolf Creek
İnsan öldürmenin Einstein versiyonu karşınızda. En çok sevdiği Avustralya’ya gelmiş olan turistleri avlamaktır. Bu turislerin takıldığı yer filme adını vermiş olan Wolfe Creek Göktaşı Krateri’dir. Mick Taylor’da en çok bu krater yakınlarında takılan turistlere yardım amaçlı yaklaşıp kendi mekanına götürmesi ile tanınır. İkinci filmin sonunda ufak bir süpriz yaşıyoruz gerçi.

 

pinhead
Pinhead – Hellraiser
 Hellraiser serisini en son filminden başlayarak izledim. Gerçi seriyle en alakasız film olduğunu düşündüğüm filmde en son filmidir. Yalnız yanlış anlaşılmasın en son film derken Revelations adlı 2011 yapımı iğrenç filmden bahsetmiyorum onu çeken insan umarım Pinhead ile karşılaşır. Benim bahsettiğim 2005 yapımı Hellworld. Daha sonra diğer serilerini izlediğimde farkettim ki bu filmden daha güzel cehennem tasviri yapan başka bir film bilmiyorum. Zamanın efektlerini kullanarak inanılmaz korkunç bir cehennem tasviri yapmışlar. Ve Pinhead dışında adını hatırlayamadığım kafasından disk fırlatan bir zebani abimiz de filmde mevcuttur.

 

chucky
Chucky
Sıra geldi bir türlü ısınamadığım iğrenç bebeğe. Daha sonra ki filmlerde bunların çocuğuda oluyor o da baya şirin bence. Yeni filminden bir elektrikli ölüm sahnesi

 

hanniballecter
Hannibal Lecter – Kuzuların Sessizliği

 

keyzersöze
Keyser Söze – Olağan Şüpheliler

 

joker
Joker – Kara Şövalye

 

amyelliotdunne
Amy Elliott Dunne – Kayıp Kız

 

amongoeth
Amon Goth – Schindler’in Listesi

 

alonzoahrris
Alonzo Harris -İlk Gün

Kaynaklar ;
maddemadde.net ve 15 senelik korku filmi geçmişi.

Aynı zamanda slasher filmlerle ilgili bu listeler ilgi çekici :
https://line.do/tr/30-kotu-karakterin-kamera-arkasi-halleri/9it/vertical?from=mb0
http://www.tefrika.co/en-iyi-50-slasher-korku-filmi/

Paylaşmak mı istedin?Share on Facebook0Tweet about this on Twitter

Yorumun Varsa Sessiz Kalma

Top