Buradasınız
Ana Sayfa > Spor > DÜNYANIN EN UZUN SÜRE OYNANAN 3 TENİS KARŞILAŞMASI

DÜNYANIN EN UZUN SÜRE OYNANAN 3 TENİS KARŞILAŞMASI

Futbol ve basketbol gibi sporların aksine zaman sınırı olmayan sporlar var. Onların da en önemlilerinden biri tenis. Normalde karşılaşmalar erkeklerde 2-2.5 saat sürerken kadınlarda 1-1.5 saat sürüyor. Ama bazen oyun zamana meydan okuyabiliyor.

1. John Isner-Nicolas Mahut (2010) (11 saat 5 dakika)

isnermahut

Bir kort, iki oyuncu, 3 gün, beş set, 11 saat 5 dakika ve bir kazanan. Sanırım tarihin en uzun tenis maçını bu kadar kısa anlatmak mümkün. John Isner, 8 saat 11 dakika süren son seti 138 oyun sonunda 70-68’le kazanarak adını tarihin en uzun maçını kazanan oyuncu olarak herkesin hafızasına kazımayı başardı. Toplamda 181 oyunun oynandığı mücadelede iki oyuncunun kazandığı puanların toplamı ise 980’di.

2. Tomas Berdych, Lukas Rosol-Stanislas Wawrinka, Marco Chiudinelli (2013) (7 saat 2 dakika)

Berdych of the Czech Republic and his team mate Rosol shake hands with Wawrinka and Chiudinelli of Switzerland after winning their Davis Cup world group round 1 tennis doubles match at Palexpo in Geneva

7 saat barajını aşan tarihteki ikinci karşılaşma. 2013 Davis Kupası’nda ilk tur karşılaşması. Tomas Berdych ve Lukas Rosol ikilisinin, Stanislas Wawrinka ve Marco Chiudinelli çiftiyle oynadığı maçta neredeyse bütün setler büyük bir çekişmeye sahne oldu. Beşinci set ise epikti. Berdych ve Rosol 7 saat 2 dakika sonunda maç sayısı şansı bulmuş ve 24-22’lik setle rakiplerini devirmişlerdi.

3. Fabrice Santoro-Arnaud Clement (2004) (6 saat 33 dakika)

arnaud-clement-fabrice-santoro-auteurs-du-second-match-le-plus-long-de-l-histoire_67261_w460

Uzun maçlar listemizde son olarak iki Fransız raketi karşı karşıya görüyoruz.  Santoro, ilk iki seti kazanarak yola devam etmeye çok yaklaşmıştı. Ancak  Clement mücadeleyi bırakmadı ve maçta kaldı. Dördüncü set, Clement’in hayal ettiğinden bile daha iyi geçti ve 6-3’le skora denge getirdi. Artık kazananı son set belirleyecekti. Ve sahneye yeniden Santoro çıktı. 16-14’le turnuvaya devam etti.

 

kaynak : Hürriyet

Paylaşmak mı istedin?Share on Facebook0Tweet about this on Twitter

Yorumun Varsa Sessiz Kalma

Top