Buradasınız
Ana Sayfa > Genel > ÇOK BEKLENEN 5 AKSİYON OYUNU

ÇOK BEKLENEN 5 AKSİYON OYUNU

Bilgisayar oyunlarını sevmeyen yoktur hele ki teknolojinin boy gösterdiği bir çağda. Yaşım çok büyük olmasa da 2000’li yılların başını hatırlamıyor değilim çocukların deliler gibi  internet cafelerde  oyunlar oynadığı  dönemden bahsediyorum. Hiç unutmam abim beni daha 6 yaşındayken internet cafeye götürmüş ve bana ilk bilgisayar  deneyimini sunmuştu. İlk oynadığım oyunu bile unutmadım 18 Wheels Haulin di. O günden sonra bilgisayarlara merakım daha da arttı ve kendimi oyunlara bırakdım, benim kaderim daha küçükken belliymiş. Hayat hikayemi de anlattığıma göre  sizler için hazırladığım yeni çıkacak ve çıkmış olan oyunların listesine göz atabiliriz.

 

1.Assassin’s Creed: Rogue

assasıan

Beklenen haberlerden biri. İşte geldi. Assassin’s Creed: Rogue için beklenen haber, sonunda bugün geldi. Söz konusu oyun, sonunda PC için açıklandı.

Assassin’s Creed: Rogue, Unity’nin yanında eski neslin son AC’si olarak bizlerle buluşacaktı. Bildiğimiz gibi oyunda ihanet uğrayan ve bu uğurda Assassin’leri linç etmeye ant içen, Shay adlı bir Assassin’i yönlendiriyoruz. Özellikle beklenen PC haberi ise, bugün Ubisoft tarafından resmi olarak açıklandı.

Ubisoft’un haberine göre, 2015’in başlarına doğru Assassin’s Creed: Rogue, PC için piyasaya sürülecek. Eski neslin son macerasını PC’de de yaşayabileceğiz artık.

2. Call of Duty :Advanced Warfare

call

Sledgehammer Games‘in Call of Duty serisini devam ettireceği yeni Advanced Warfare için yeni videolar gelmeye devam ediyor. Şimdiye kadar yayınlanan tüm Call of Dutyler’in en iyisi olacağı söylenen oyun için şimdi de farklı bir videomuz var.

“Traffic” adlı, oyun içerisinde yer alan görevin oynandığı yeni videoda, aksiyon dolu sahneler görüyoruz. SinglePlayer modunun içerisinde yer alan bu bölümün sadece 3 dakikasını görüyoruz.

Heyecanlı mısınız? Daha çok heyecanlanmalısınız. Çünkü bu savaş, gördüğümüz kadarıyla daha öncekilere benzemiyor.

3.The Division 

divisısion

Daha önce sizlere onlarca belki yüzlerce grafik karşılaştırma videosu sunmuştuk. Karşımızda yine bir karşılaştırma videosu var ancak bu sefer bir oyun gerçek hayata karşı. New York‘u piksel piksel bize yansıtmak için çıkış yapmaya hazırlanan The Division için hazırlanan bu video oldukça ilginç olmuş diyebiliriz.

Bu sefer videoda amaç grafikleri karşılaştırmaktan ziyade lokasyonları karşılaştırmak. Yani oyunun gerçek hayattaki lokasyonlara ne kadar benzediğini anlayabilmek. The Division‘ın kendine özgü bir hikayesi ve dünyası var binaenaleyh bazı yerlerde küçük değişiklikler olabilir. Buna rağmen gerçeğe oldukça yakın bir oyun var karşımızda diyebiliriz.

4.DYING LIGHT

DYING LIGHT

Tam zombi oyunlarından kurtulduk derken, yeni bir zombi oyunu ortaya çıkarak bizi şarşırtmayı başarıyor. Dying Light ise son yıllardaki zombi oyunlarının çıtasını zirveye ulaştırmayı başarıyor. Oyunda gece olduğunda tüm göreviniz, hayatta kalmak. Gün içinde yavaş hareket eden ve kolay bir hedef olan zombiler, geceleri tam bir ölüm makinesine dönüşüyorlar. Gece yapacağınız mücadelede gün içinde yaptığınız hazırlıkların önemi büyük.

 

5.METAL GEAR SOLID V: THE PHANTOM PAIN

PHANTOM-1

The Phantom Pain’in 2015’te yayınlanacak olan tam sürümü, gizli aksiyon öğelerini açık dünya ile birleştirecek. Metal Gear serilerinin çizgisel doğası sizi sıktıysa, 2015’te bekleyeceğiniz oyun Metal Gear Solid V olmalı.

 

Paylaşmak mı istedin?Share on Facebook1Tweet about this on Twitter

Yorumun Varsa Sessiz Kalma

Top