Buradasınız
Ana Sayfa > Sinema > 24 Filmde Yeni Yılın Beyaz Perdesi

24 Filmde Yeni Yılın Beyaz Perdesi

Yeni yılın 24 Filmi ile karşınızdayız, yeni yılda vizyona girecek ve vizyona girmesi beklenen en iyi filmleri sizler için hazırladım.Bu sene daha çok yeni yönetmenlerin filmlerini görecek olsak da küllerinden doğan yönetmenlerin yönettiği Efsane filmlerin yeni bölümleri de yer alıyor Fragmanları ile beraber 24 Film Sizlerle

1. JURASSIC WORLD

Sinema tarihinin en önemli serilerinden biri olan Jurassic Park’ın son filmini Safety Not Guaranteed filmiyle tanıdığımız Colin Trevorrow yönetecek. Konusu hakkında henüz bilgi verilmeyen filmin senaryosu aşamasında dört farklı yazarla birlikte çalışılıyor. Bu isimlerden biri ilk Jurassic Park filminde olduğu gibi sonrakilerinde de imzası bulunan Michael Crichton.

2.MAD MAX

Charlize Theron ve Tom Hardy’nin rol aldığı film, serinin dördüncü bölümü. Geleceğin dünyasında futuristik çizgisiyle dikkat çeken film özellikle set tasarımı ile göz dolduracak…

3.Tracers

New York’lu bisikletli kurye Cam’in başı mafyayla derde girer. Genç adam kaçış sırasında güzeller güzeli bir kıza çarpar ve ikili kısa sürede kendilerini beklemedikleri bir aşkın içinde bulur. Aksiyon dozu yüsek bu öykü, Lautner’ın Kaçış filminden sonraki bir diğer yüksek tempolu filmi.

4. Terminator: Genisys

Genç Connor’ın geliştirdiği yapay zeka yakın gelecekte dünyayı ele geçiren üstün makinelere, robotlara dönüşecektir. Ve kendisini yok etmesi için savaşçı T-1000 günümüze gönderilecektir… 1990’ları sallayan hikayesiyle Terminatör serisi bu sefer yeni bir üçleme olarak ele anıyor. Serinin beşinci filmi Terminatör 5’in senarsitliğini ise ilk iki filme imza atan William Wisher üstleniyor.

5.The Cobbler

 

Kameranın hem önünde hem de arkasında hatrı sayılı işler çıkaran Thomas McCarthy, son olarak 2011 yılında başrolde Paul Giamatti’yi izlediğimiz Kazananlar Klübü ile oldukça beğeni toplamıştı. McCarthy’nin yeni filminin başrolündeyse Adam Sandler yer alıyor.

Sandler’ı ayakkabı tamircisi Max Simkin rolünde izleyeceğimiz film, ilginç bir konuya ev sahipliği yapıyor. Umudunu ve hayallarini yitirmiş olan Simkin, bir gün kendisinin bile fark etmediği bir yeteneğini keşfediyor. Müşterilerinin ayakkabılarını ayağına geçirdiği anda, onların kılığına bürünen Simkin; başta eğlenceli gelen bu özelliği biraz abartında başına dert açmaya başlıyor.

 

6. San Andreas

California’da yaşanan ve Batı Kıyı Şeridi’nin tamamını etkileyen büyük çaplı bir deprem faciasının ardından yaşanan arama kurtarma sürecinde, itfaiye eri Tom’un yaşadıklarını ön plana alan film, genç adamın duygusal hayatı ile sorumluluklarını dengede tutma çabasına odaklanıyor.

7. Focus

Nicky zamanının usta dolandırıcılarından biridir. Bir gün Jess Barrett adında genç güzel ve çekici bir kadın ile yolları kesişir. Sıradan bir kadın olmayan Jess, soygun konusunda en az Nicky kadar yeteneklidir! İkili büyük bir avın peşine düşme planı yaparken, hiç hesapta yokken birbirlerine de aşık olacaktır… Senaristliği ve yönetmenliği Glenn Ficarra ve John Requa ikilisine ait olan suç ve aksiyon filminde başrolleri Will Smith ve Margot Robbie paylaşıyor.

8. While We’re Young

 


Belgeselci Josh Srebnick ve eşi Cornelia, sıkıntılı bir dönemden geçmekte olan bir çifttir. Artık yaşlandıklarını hissetmekte ve yıllardır sürdükleri hayat tarzı nedeniyle yorulmaktadırlar. Josh’ın öğrencileri olan Jamie ve Darby ise özgür ruhlu, genç bir çifttir. Josh, genç çiftle tanıştıktan sonra hayatında bir kırılma noktasına tanık olacaktır.
Noah Baumbach’ın senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstlendiği yapımın başrollerinde Amanda Seyfried, Naomi Watts, Ben Stiller ve Adam Driver bulunuyor.

 

9. Kingsman

 

Yönetmenliğini Matthew Vaughn’un yaptığı filmin senaryosunu Jane Goldman kaleme alıyor. Mark Millar’ın çizgi romanından uyarlanan filmin başrollerini Leonardo DiCaprio, Colin Firth ve Michael Caine paylaşıyor. Samuel L. Jackson ise filmin kötü adamı olarak karşımıza çıkacak…

 

10.Mortdecai

Sanat simsarı Charles Mortdecai çalınmış bir tablonun peşine düşer. Fakat bu tabloyu benzerlerinden farklı kılan, Nazilere ait mal varlıklarıyla dolu bir banka hesabına ait olmasıdır…  Kyril Bonfiglioli’nin romanından Eric Aronson’un senaryosuyla uyarlanan filmin başrolü Johnny Depp. Kadroda kendisine eşlik eden isimlerse Ewan McGregor,  Gwyneth Paltrow, Paul Bettany  ve Aubrey Plaza.

 

11.John Wick

Yönetmenliğini David Leitch ve Chad Stahelski ikilisinin üstlendiği film; kendisini öldürmek için tutulan eski bir dostunun peşine düşen tetikçi John Wick’in intikam öyküsünü anlatıyor.

Yapılan klasik bir araba hırsızlığı, Rus mafyasının önemli adamlarından birinin oğlunun başını belaya sokacaktır. John Wick, emekliye ayrılmış bir tetikçidir. Emekliliğinin tadını çıkarırken karısının yakalandığı amansız hastalıkla hayatı altüst olur. Karısından kendisine kalan en değerli varlığı ve can yoldaşı köpeğidir. Ancak evine dalan üç gangster onu da öldürür. Gansterlerden biri, mafya babası Viggo Tasarov’un oğlu Josef Tasarov’dur ve John’un daha önce birlikte çalıştığı bir adamdır. Artık kaybedecek hiçbir şeyi de kalmayan John Wick’in tek istediği intikamdır ve New York sokaklarında düşmanlarıyla nefes kesen bir kovalamacanın içine girer.

 

12.Deadpool – Teaser CLIP

Filmin Konusu daha belirtilmemiş sadece  başrol de Ryan Reynolds’un olacağı belirtilmişdir.  

 

13.CHAPPIE

Güney Afrika’nın Johannesburg şehrinde geçen hikayenin başkarakteri Chappie isminde üstün zekaya sahip bir insan, hatta bir robot! Doğumu sırasında iki düzenbaz suçlu tarafından kaçırılan Chappie, tuhaf aile tarafından evlatlık edinilir. Doğumuyla birlikte kendine bahşedilen yeteneği ise hayatı boyunca başına türlü belalar açacak cinstendir. 
Bilimkurgu ve komedi türlerindeki filmin yönetmeni, ‘District 9’ adlı düşük bütçeli yapıtıyla bilimkurgu türüne bambaşka bir boyut kazandırdıktan sonra ‘Elysium’ filmiyle izleyici karşısına çıkan Neill Blomkamp. Filmin başrollerindeyse Hugh Jackman, Sigourney Weaver ve Sharlto Copley bulunuyor.

 

14. The Walk

Dünya Ticaret Merkezi kulelerinin arasındaki muazzam boşlukta yasadışı tel yürüyüş : Yürüyüş genç hayalperest , Philippe Petit gerçek bir hikaye , ve birlikte imkansız ulaşmak olası acemi bir grup. Sinir ve kör hırs biraz daha fazla olan , Petit ve onun ayaktakımı mürettebat sistemini yendi ve onların deli planını yürütmek için yıldırıcı fiziksel engelleri , ihanetler , sayısız yakın aramaları ve ezici tavırların üstesinden geldi.

15. SEVENTH SON

Genç Thomas üzerine odaklanan hikayesiyle 18. yüzyılda geçen bir macera filmi. Yerel bir hayalet tarafından bir eğitimden geçen Thomas kötü ruhlarla savaşmayı öğrenmektedir. Thomas’ın başa çıkması gereken ilk gerçek zorluk ise eğitmeni olan hayalet uzaktayken, güçlü Anne Malkin’in hapsolduğu yerden kaçmasıyla başlar.
Sergey Bodrov tarafından yönetilen filmin başrollerini Ben Barnes, Julianne Moore ve Jeff Bridges paylaşıyor.

 

16.Horns

Daniel Radcliffe’i ilginç bir rolde izlediğimiz filmde kahramanımız kız arkadaşının katilini arıyordur. Fakat bir gün kalktığında kafasından bir çift boynuzun çıkmaya başladığını farkeder…

 

17.The DUFF

 Google Çeviri : Bir lise son sınıf ona güzel daha popüler arkadaşlarına ( Çirkin Yağ Arkadaş Belirlenmiş ) Duff etiketli olduğunu bulduktan sonra bir sosyal hiyerarşi devrimi başlatır .

18. Still Alice

Alice Howland, Columbia Üniversitesi’nde ünlü bir dilbilim profesörüdür. Bir gün doktor muayenesinde kendisine Alzheimer’ın başlangıç evresinde olduğu teşhisi konur. Alice’in hayatı artık eskisi gibi olmayacaktır. Geçirdiği hastalık, eşi ve üç çocuğuyla birlikte sürdüğü hayata yeni bir gözle bakmasını sağlayacaktır. İnsan ilişkilerini sorgularken öte yandan da en genç kızıyla olan ilişkisiyle de onu yeniden kazanmak için mücadele verir. Alice, uzmanlaştığı bölüm gereği hayatı boyunca yeni şeyler öğrenmektedir ve bu yüzden hastalığını başta kabullenmek istemez. Manhattan sokaklarında kayboluşuyla durumu kavramaya başlayan Alice, zamanla Alzheimer’la mücadele etmenin yollarını arayacaktır.

Filmin başrollerini Julianne Moore ile birlikte Kristen Stewart, Alec Baldwin ve Kate Bosworth paylaşıyor.

 

19.Alien Outpost

Film ile ilgili bir konu daha yayınlanmamış  ama fragmanda  da gördüğünüz gibi  aksiyonu bol bir uzaylılarla savaş  filmi diyebilriz.

 

20.Bot Wars

İspanyolca Çevirisi:  Robotlar isyan ve hükümet tüm robotlar teröristlerin bu filmde sizi büyük bir hikaye bulacaksınız , ilçelerden kovuldular beyan verme , işçiler için daha fazla hak talep o kadar ileri olduktan sonra Bot Savaşları comenzarón JV tarafından yazılmış bir kitap Kades bütün hikayeyi koruyucu çok ilgi ile yalnız bırakacaktır.

21. RAGNAROK

İngilizce Çeviri:   Bir arkeolog Oseberg Viking gemisi Ragnarok, İskandinav mitolojisinde gün sonunda gizemini cevap içerir ikna edilir. O bir sefer bağlar gizli daha korkunç o belki düşünebiliriz daha tutar Norveç ve Rusya arasında “No Man Land”, için.

 

22.Iron Sky The Coming Race

Film için bir açıklama   yok

 

23.BIRDMAN

Daha önceki yapımlarının aksine Birdman, yönetmen için farklı tonlar barındıran daha eğlenceli bir proje gibi görünüyor. Kara komedi türündeki bu film, bir zamanlar ikonik bir süper kahramanı canlandırmış olan düşmüş aktör Raymon Carver’ın kısa hikayesinden uyarlanan bir tiyatro oyunu etrafında gelişiyor.

 

24.Hangar 10

İngilizce Çeviri :  33 yıl rezil Rendlesham Orman UFO olaydan sonra, aynı bölgede Sakson altın avcılık üç metal dedektör tutkunları, onların sefer filme iken UFO inanılmaz görüntüleri yakalamak. Kendi navigasyon ekipmanı başarısız gece düşme gibi ve birlikte, kendilerini bir affetmez yabancı varlığı ile korkunç bir karşılaşma karşı karşıya bulabilirsiniz.

Paylaşmak mı istedin?Share on Facebook20Tweet about this on Twitter

Yorumun Varsa Sessiz Kalma

Top