Buradasınız
Ana Sayfa > Genel > 2016 YGS Sınavını Değerlendiriyoruz

2016 YGS Sınavını Değerlendiriyoruz

13 Mart Pazar Saat 10:00 da binlerce öğrencimiz gibi bizde sınava girdik. Tek tek her disiplin için eleştirilerimizi yapıyoruz.

Yunus Emre: Fizik Öğretmeni

Özet : Paslandığımı düşünerek girdiğim bu sınavda altı senelik pasımı attım diyebilirim sorular bilerek çok kolay yapılmış gibiler.

TÜRKÇE

Sınavın ilk başında sadece biraz Türkçe yapıp bırakıcam demiştim ama soruların basitliğinden 35 üstü Türkçe sorusunu rahatlıkla çözdüm süre kullanımım 30-40 dk arasındaydı. Zor olarak sadece 4-5 soru olduğunu düşünüyorum.

SOSYAL

Sosyal yapma fikrim bile yokken ilk dört soruyu Türkçe sorusu gibi çözüp ilham aldığım ve ortalama salladıklarımla birlikte 25 soruya yakın yaptım. Hiç çalışmadığım bir disiplin olduğundan kolaylığı siz görün. Tarihte bilgi sorusu azdı. Bence burada en zor dal Din Kültürü sorularıydı. Onun dışında her disiplinden bir zor soru var.

FEN

Fizik soruları Ortaokul fen sorusu gibiydi iki tanesi hariç diğer hepsi basitti. Bu branşta biyoloji diğer iki dersten daha ağırdı bana göre. Onun dışında Kimya bilgilerimi unuttuğumdan kötü geçti fakat sorular basitti.

MATEMATİK

Gelelim sınav tarihini en kolay 30 sorusuna her eşit ağırlık ve sayısal öğrencisinin rahatlıkla yapabileceği bir 30 soru vardı. Özellikle geometri soruları inanılmaz basitti. Problemlerin birkaçı hariç sınavın en basit dalı matematik ve geometri diyebilirim.

Paylaşmak mı istedin?Share on Facebook7Tweet about this on Twitter

Yorumun Varsa Sessiz Kalma

Top